MdNL | Nieuwsbrief december 2024
Maatschappij der Nederlandse Letterkunde
p

Ter gelegenheid van de 220ste sterfdag van Betje Wolff (en Aagje Deken) én ter gelegenheid van de verschijning van de nieuwe biografie door Marita Mathijsen, wordt op donderdagmiddag 12 december in Leiden een symposium gehouden over Betje Wolff, misschien wel de modernste schrijver van de achttiende eeuw. Dit symposium is een samenwerking tussen de UB Leiden en de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde.

Verder in deze decembernieuwsbrief aandacht voor verschillende andere lezingen en bijeenkomsten: een symposium rond de dichter K.P. Kaváfis, de najaarsbijeenkomst van onze Zuidelijke Afdeling, de achtste Bilderdijklezing en de voorstelling Moeders des Vaderlands!. Verder een herhaalde oproep voor de MNL-fellowships 2024 en natuurlijk onze huidige Boekenactie.

Op onze website www.mdnl.nl vindt u nog veel nieuws over en rondom de Maatschappij, columns, de actuele agenda en rubrieken als Poëzie van nu (waarvan afgelopen maand de honderdste aflevering verscheen).

NIEUW: Vanaf nu kunt u de MdNL ook volgen op het sociale netwerkplatform Bluesky! Hier verschijnen nu ook dagelijks de nieuwsberichten rondom de Maatschappij. U kunt ons hier volgen via @letterkunde.bsky.social

p Symposium: Betje Wolff en haar erfenis – ook met livestream

Aan de hand van stukken uit de rijke collectie van de MdNL, die na afloop te zien zijn in een eenmalige pop-up tentoonstelling, zal ingegaan worden de ongeëvenaarde moderniteit van Betje Wolff. Bekijk hier het volledige programma van deze middag.


p Symposium rond Griekse dichter K.P. Kaváfis

De Griekse dichter Konstantínos Petros Kaváfis (1863-1933) wordt erkend als een centrale figuur in de wereldliteratuur en het literaire modernisme. Op maandagmiddag 9 december vindt er een Engelstalig symposium rond zijn werk plaats in de Vossiuszaal van de UB Leiden.


p Najaarsbijeenkomst Zuidelijke Afdeling met Marita Mathijsen en Els Kloek

Op zaterdag 14 december 2024 zetten in Zuid strijdbare vrouwen de toon. In het Cuypershuis te Roermond komt dan de afdeling Zuid van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde bijeen voor de najaarsbijeenkomst. Op het programma staan twee lezingen over twee strijdbare vrouwen.


p Achtste Bilderdijklezing door Thomas von der Dunk

Op woensdagavond 18 december aanstaande zal Thomas von der Dunk de achtste Bilderdijklezing uitspreken in de St. Bavokerk aan de Grote Markt in Haarlem. ‘Is het Westen moreel failliet?’ gaat over urgente thema’s als hedendaagse crises, clash der culturen, agressie, dreiging en oorlog.


p Voorstelling ‘Moeders des Vaderlands!’

Op woensdagavond 18 december verzorgen Femke Deen en Ineke Huysman samen met het barokgezelschap La Sfera Armoniosa een voorstelling in de Waalse Kerk in Amsterdam met de titel ‘Moeders des Vaderlands!’, over vroegmoderne en middeleeuwse vorstinnen.


p Oproep MNL-fellowships 2024: sluitingsdatum 15 december

MNL-fellowships bieden steun aan (beginnende) onderzoekers met goede en originele onderzoeksideeën. Vanaf 2019 reikt de Maatschappij fellowships uit aan maximaal twee onderzoekers per jaar. Lees hier meer over de fellowships en de voorwaarden. Een aanvraag kan tot en met 15 december worden ingezonden.


p Boekenactie MdNL: ‘Te vuur en andere verhalen’ van Liesje Schreuders

Deze keer koos Uitgeverij Atol de bundel ‘Te vuur en andere verhalen’ van Liesje Schreuders. Deze uitgave kunt u nu aanschaffen voor € 15,- in plaats van € 20,-.


Maatschappij der Nederlandse Letterkunde | Lees de nieuwsbrief online